Vážení členové hospodářské komory, vážení podnikatelé,

v souvislosti s dnešním vydaným mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví ohledně nařízení 14 denní karantény všem občanům ČR, kteří se vrací z Itálie, Vám níže zasíláme komentář Vladimíra Dlouhého, prezidenta Hospodářské komory. Úplné znění vydaného opatření ministerstva zdravotnictví najdete zde

KOMENTÁŘ VLADIMÍRA DLOUHÉHO

Ochrana zaměstnanců před koronavirem je namístě. S premiérem chci jednat i o ekonomických dopadech karantény

Praha, 6. března 2020 – Na základě pokynu vlády vyzývám podnikatele sdružené v Hospodářské komoře, aby respektovali rozhodnutí ministerstva zdravotnictví o ochranných opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru v Evropě a České republice. Pokud to firmám jejich provozní podmínky dovolí, měly by umožnit pracovníkům vracejícím se z Itálie práci z domova po dobu 14 dnů. Je nezbytné ostatní zaměstnance i občany co nejefektivněji chránit před rizikem nákazy.

Současně jsem premiérovi Andreji Babišovi navrhl v co nejbližším termínu setkání, na kterém bychom projednali možné dopady koronaviru na podnikatele a českou ekonomiku i případné vládní kroky k omezení vlivu nákazy na tuzemské hospodářství. A to včetně případných kompenzací pro tuzemské firmy.

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR