Právě si prohlížíte Bezplatné poradny pro podnikatele
Scott Graham Oqmzwnd3thu Unsplash | OKRESNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA KUTNÁ HORA

Vzhledem ke stále přísnějším protipandemickým opatřením vlády eviduje Hospodářská komora ČR rostoucí zájem firem o odborné poradenství. Právě proto se svými partnery obnovila bezplatnou poradnu, díky níž mohla už během jarních měsíců zodpovědět bezmála 3 000 podnikatelských dotazů.

Odpovědi budou podnikatelům zajišťovat právní experti Hospodářské komory ČR a týmy partnerských právních kanceláří. „Jsem velmi rád, že naši partneři, s nimiž jsme spolupracovali na poradenství už na jaře, neváhali a i v této složité době opět nabídli spolu s komorou českým podnikatelům pomocnou ruku. Právě poradna byla firmami jednou z nejlépe hodnocených aktivit, které Hospodářská komora ČR firmám letos poskytovala,“ říká prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.

Nabídku na spolupráci s Hospodářskou komorou ČR na obnovené poradně přijali partnerské právní kanceláře ARROWS, Becker & Poliakoff, HAVEL & PARTNERS, Frank Bold Advokáti, MELKUS KEJLA & PARTNERS, AK Němec, Bláha & Navrátilová, PRK Partners, VIA IURIS, AK VINDICTA i společnost NEWPS.CZ, která poradně poskytla technologické řešení a celý systém spravuje.

Dotazy podnikatelů jsou pro Komoru mj. cenným zdrojem informací a podnětů pro jednání se státní správou. „Konkrétní zkušenosti se zvládáním pandemie z praxe jsou ideální nástrojem, díky němuž může Hospodářská komora ČR efektivně a cíleně vyjednat podnikatelům zasaženým opatřeními proti koronaviru odpovídající státní pomoc. Často tak můžeme odhalit například oblasti ekonomiky, které žádný ze záchranných projektů nepokrývá,“ dodává Vladimír Dlouhý.

Největší část dotazů už během jara komora evidovala od podnikatelů, kteří si např. nebyli jistí, zda mohou mít otevřeno, nebo nikoliv. Mnoho firem potřebovalo také konkrétní informace ke kompenzacím nebo vládním programům, např. Covid-nájemné, záruční program Covid III apod.

Další informace k poradně naleznete zde, své dotazy mohou podnikatelé směřovat na mail poradna@komora.cz.